Czwartek 21 Listopada 2013

Pressium rozszerza funkcjonalność

Pressium.pl zyskuje aprobatę użytkowników i wprowadza nową funkcjonalność, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Serwis Pressium.pl to internetowe narzędzie przeznaczone dla osób zajmujących się Public Relations. Umożliwia tworzenie biur prasowych online, w których publikowane dla dziennikarzy informacje są dostępne wraz z pełnym kompletem materiałów uzupełniających. Równocześnie ułatwia i przyspiesza pracę działów PR, upraszczając proces tworzenia i wysyłki informacji prasowych, dając dodatkowo możliwość kontroli ich skuteczności za pomocą rozbudownych statystyk.


Po pięciu miesiącach działalności, serwis sprawdził się, zyskał aktywnych klientów i wprowadza zmiany rozbudowujące funkcjonalność, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników. 

 

Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii, zarówno od klientów, którzy zdecydowali się założyć u nas biuro prasowe, jak i dziennikarzy, do których zaczęły przychodzić informacje wysyłane z naszego systemu. Co dla nas bardzo istotne, nie były to tylko same puste pochwały, ale także konstruktywna krytyka i uwagi, które pomagają nam w sukcesywnym udoskonalaniu narzędzia oraz jego dalszej rozbudowie

powiedział Grzegorz Teter, partner zarządzający Pressium.

 

Wśród nowych funkcji, które pojawiły się po uaktualnieniu systemu, znalazły się m.in. przebudowane nagłówki i tła, umożliwiające jeszcze lepszą i efektowniejszą personalizację biura prasowego, responsywna wersja mobilna, ułatwiająca przeglądanie materiałów na mniejszych ekranach tabletów i smartfonów oraz rozbudowany system pomocy, dzięki któremu użytkownicy mogą łatwiej poruszać się po systemie.

Indywidualny wygląd biura i dostęp dla urządzeń mobilnych


Biura prasowe tworzone w Pressium mają ustandaryzowaną strukturę, ale ich wygląd można personalizować, wgrywając logo, zmieniając kolorystykę elementów layoutu, dodając własny nagłówek graficzny czy też tło. Ta ostatnia funkcja została znacząco przebudowana, dzięki czemu biura mogą mieć jeszcze bardziej indywidualny charakter. Przygotowanie tego typu kreacji jest bardzo proste, a przebudowy biura dokonuje się praktycznie w kilku krokach. To wszystko pozwala osiągnąć niepowtarzalny i nowoczesny wygląd.

Oprócz powyższych zmian, biura prasowe są obecnie dostępne także dla użytkowników tabletów i smartfonów, które są coraz powszechniej wykorzystywane do przeglądania zasobów internetu. Dzięki zastosowaniu tzw. layoutu responsywnego, zawartość strony jest automatycznie dopasowywana do wielkości ekranu, na której została wyświetlona. Zwiększa to komfort użytkowania na urządzeniach mobilnych i daje łatwiejszy dostęp do zgromadzonych tam informacji i materiałów uzupełniających.

Przewodnik po funkcjach systemu


Dzięki rozbudowanemu, inteligentnemu systemowi pomocy, przy pierwszym zalogowaniu się do Pressium, użytkownicy zobaczą informacje dotyczące sposobu poruszania się po panelu, a także opis wszystkich istotnych funkcji systemu. Informacje wyświetlą się im automatycznie w każdej uruchomionej po raz pierwszy zakładce. Po zamknięciu pomoc dostępna będzie zawsze z poziomu głównego menu.

 

Klienci, którzy zdecydowali się na wybór podstawowego pakietu Starter, mają teraz możliwość zapoznania się ze wszystkimi funkcjami systemu dostępnymi w wyższych planach abonamentowych.
 

Zakładając konto w pakiecie Starter, klient nie płaci abonamentu, lecz rozlicza się z każdej opublikowanej informacji. Jest to rozwiązanie dla firm, które komunikują się z mediami w sposób nieregularny, lub na początek chciałby zapoznać się z systemem i sprawdzić jego możliwości. Chcemy zaprezentować wszystkie zalety naszej platformy, dlatego zdecydowaliśmy się uwidocznić pełen zestaw funkcji już w pakiecie Starter. Niezdecydowani klienci mogą np. wypróbować działanie kreatora newsletterów, który świetnie nadają się do komunikacji wewnętrznej, kontaktu z dystrybutorami lub klientami.

tłumaczy Zbigniew Glazer, drugi z założycieli firmy.


Konto w systemie Pressium, a co za tym idzie, biuro prasowe online, można założyć samodzielnie, rejestrując się na stronie www.pressium.pl. W podstawowym pakiecie Starter płaci się 90 zł netto za każdą opublikowaną informację prasową, przy czym pierwsze trzy są bezpłatne. Plany abonamentowe Standard i Max różnią się dostępną funkcjonalnością i kosztują odpowiednio 590 i 990 zł netto za miesiąc. W obu przypadkach można obsługiwać wiele biur prasowych oraz opublikować i rozesłać dowolną ilość informacji w ramach jednej opłaty abonamentowej.

 

Więcej informacji na temat systemu: http://pressium.pl/prezentacja.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie

Pressium.pl to wyspecjalizowane, internetowe narzędzie dla osób zajmujących się Public Relations. Umożliwia tworzenie biur prasowych online, dystrybucję informacji mailem oraz monitorowanie statystyk. Dzięki Pressium dziennikarze zyskują wygodny dostęp do potrzebnych im materiałów, a praca działów PR jest łatwiejsza, ponieważ przygotowanie oraz dystrybucja materiałów zajmuje mniej czasu niż zwykle.