Środa 9 Lipca 2014

Szansa na błyskawiczny rozwój

Serwis Pressium.pl został zakwalifikowany do programu akceleracyjnego Starter Rocket. Startup usprawniający proces komunikacji z mediami, pozyskał dodatkowe wsparcie merytoryczne oraz dofinansowanie, które w znaczący sposób przyspieszą jego rozwój, otwierając drogę na rynki zagraniczne.

Program akceleracyjny Starter Rocket to nowa inicjatywa Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, który już od dwóch lat wspiera startupy i różne inne kreatywne pomysły biznesowe.

 

–  Projekt potrwa cztery miesiące i będzie polegał na intensywnej pracy pod okiem doświadczonych mentorów z Polski i zagranicy – tłumaczy Agnieszka Meller, manager odpowiedzialny za akcelerację. Zespoły otrzymają indywidualna pomoc ze strony różnego rodzaju specjalistów, wsparcie finansowe w wysokości 30-150 tys. złotych oraz dostęp do zewnętrznych inwestorów.

 

–  Wybierając projekty, zwracaliśmy uwagę na to, aby były związane z nowymi technologiami i miały globalny potencjał – dodaje. O tym, kto finalnie dostał się do programu, zadecydowało jury składające się z mentorów, którzy przez tydzień rozmawiali ze wszystkimi uczestnikami podczas eliminacyjnego spotkania preparation camp.

 

Serwis Pressium.pl to internetowe narzędzie dla osób, które chcą usprawnić proces komunikacji z mediami. Ułatwia i przyspiesza pracę specjalistów od public relations, umożliwiając im prostsze przygotowanie oraz dystrybucję informacji, dając jednocześnie możliwość sprawdzenia szczegółowych statystyk. Z rozwiązania zadowoleni są również dziennikarze, którzy otrzymują wiadomości w formie dostosowanej do ich potrzeb, a także dostęp do wszystkich materiałów, zgromadzonych w biurze prasowym.

 

– Podobne rozwiązania były dotychczas dostępne na naszym rynku jedynie dla dużych firm, które mogły sobie pozwolić na wysokie opłaty związane z wdrożeniem i utrzymaniem mechanizmu biura prasowego. Dzięki Pressium.pl z tego typu rozwiązania mogą skorzystać praktycznie wszyscy, a uruchomienie własnego biura nic nie kosztuje i zajmuje zaledwie kilka minut – tłumaczy Grzegorz Teter, współtwórca serwisu.

 

Program Starter Rocket zakończy się w listopadzie tego roku finalną prezentacją, którą obejrzą zaproszeni inwestorzy.

 

Więcej informacji na temat systemu: http://pressium.pl/prezentacja

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER: www.inkubatorstarter.pl 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie

Pressium.pl to wyspecjalizowane, internetowe narzędzie dla osób zajmujących się Public Relations. Umożliwia tworzenie biur prasowych online, dystrybucję informacji mailem oraz monitorowanie statystyk. Dzięki Pressium dziennikarze zyskują wygodny dostęp do potrzebnych im materiałów, a praca działów PR jest łatwiejsza, ponieważ przygotowanie oraz dystrybucja materiałów zajmuje mniej czasu niż zwykle.